WPC-Walnut Hakkında


Tanıtım Filmi Üretim Filmi

Biz; en sağlıklı ve güvenilir ceviz markası olma hedefi ile 2012 yılında ilk ceviz fidanlarını diken, cevizin tüm inceliklerini bilerek, büyük bir özveri ile çalışan bir şirket olan WPC Tarım Ürünleri A.Ş; Berteks Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı A. Berk Noyan’ın iştirakidir.

Karacabey Ovası’nda yer alan 550 dönümlük arazimizde 15.250 mavi sertifikalı fidanlarımız için ceviz yetiştirmekte uygulanması gereken tüm etkenleri yerine getirdik. Otomasyona uygun, düz alan, verimli ve homojen toprağı seçerken kil ve kireç olmaması gerektiğini de unutmadık.

Şiddetli sıcak ve soğuklara karşı hassas olan cevizin, nasıl bir toprakta yetişmesi gerektiğini çok iyi araştırdık. Ceviz, çok güçlü bir kök sistemine sahip olduğundan toprağın en az 2 metre derinliğinde ve geçirgen olması gerektiğini gördük. Kendine ait alanları olması gereken cevizleri dikim kuralına uygun hale getirip 7 x 4 metre aralığında yetiştirdik.

Markamızı daha da yükseklere çıkarmak, güvence sağlamak ve gıda sektöründe belirleyici olabilmek adına yenilikleri takip etmeye devam ediyoruz. Amerika ve Avusturalya’dan bilgilerimizi tazelerken, Fransa ve İtalya’dan da üretici danışmanlarla iş birliği içerisinde olarak gücümüze güç katıyoruz.

Doğanın verdiklerinin yanı sıra teknolojinin imkanlarını da kullanıyoruz. Sulamada tam otomasyon, toplamada yarı otomasyon tercih edip, ilaçlamada son teknoloji ile üretilmiş olan makine parkurlarımız bizim çalışanımız oluyor.

2012 yılında başlayan bu serüvenimiz sizlerin de güveni ile hep bir adım daha önde ilerleyerek devam edeceğine şüphesiz inanıyoruz.

Sağlık doğallıktan gelir…